Po raz pierwszy

Potrzebujesz pomocy?

Serwis przyjdz.pl zawiera kilka miejsc, które musisz (obowiązkowo!) odwiedzić.

Przede wszystkim zobacz dział Wydarzenia gdzie piszemy o jednorazowych najbliższych wydarzeniach. Jeśli tam nie znajdziesz nic godnego uwagi, wejdź na Wydarzenia cykliczne. Znajdziesz tam informacje o wydarzeniach, które trwają dłużej niż kilka godzin, w ramach jednego eventu. Dla uporządkowania wszystkich Wydarzeń jednorazowych przygotowaliśmy Kalendarz.

No dobrze, a co jeśli spodobała Ci się idea serwisu i chcesz dodawać wydarzenia? Nic prostszego! Kliknij na zakładkę Dodaj wydarzenie wcześniej upewniając się na FAQ czy mieści się ono w profilu serwisu.

Zapraszamy do współpracy!

PS. Nie zapomnij też kliknąć

Wsparcie
News

Wystawa „Varsovie Radieuse. Powrót Le Corbusiera za Żelazną Bramę”

Wystawa „Varsovie Radieuse. Powrót Le Corbusiera za Żelazną Bramę”

Osiedle Za Żelazną Bramą to jedna z najambitniejszych realizacji zaleceń Karty Ateńskiej – dokumentu stworzonego w 1933 roku pod okiem Le Corbusiera przez europejskich architektów i urbanistów, będącego zbiorem diagnoz i recept na rozwiązanie problemów ówczesnych miast.
Blisko 80 lat później wracamy do Karty, która nie tylko tłumaczy dlaczego Żelazna Brama tak wygląda i działa (bądź nie działa), ale okazuje się zaskakująco inspirującym dokumentem, rezonującym z naszymi współczesnymi miejskimi troskami.
Przeszłość i teraźniejszość spotkają się na wielkoformatowych grafikach Magdaleny Estery Łapińskiej, a w broszurze towarzyszącej wydarzeniu Joanna Kusiak tłumaczy jak wylaliśmy z kąpielą modernistyczne ideały i dlaczego do Karty warto (krytycznie) wracać.
Wystawa będzie eksponowana w witrynach bloków, dzięki czemu można ją będzie oglądać 7 dni w tygodni i 24 h na dobę.

Projekt aranżacji: Marcin Kwietowicz
Projekt graficzny: Magdalena Estera Łapińska
Współorganizator: Ambasada Szwajcarii w Polsce, SBM Wolska Żelazna Brama

Wstęp wolny.

Kiedy?

Od 16 lipca do 6 sierpnia 2012 r.

Gdzie?

Okolice ul. Krochmalnej i Ciepłej