Po raz pierwszy

Potrzebujesz pomocy?

Serwis przyjdz.pl zawiera kilka miejsc, które musisz (obowiązkowo!) odwiedzić.

Przede wszystkim zobacz dział Wydarzenia gdzie piszemy o jednorazowych najbliższych wydarzeniach. Jeśli tam nie znajdziesz nic godnego uwagi, wejdź na Wydarzenia cykliczne. Znajdziesz tam informacje o wydarzeniach, które trwają dłużej niż kilka godzin, w ramach jednego eventu. Dla uporządkowania wszystkich Wydarzeń jednorazowych przygotowaliśmy Kalendarz.

No dobrze, a co jeśli spodobała Ci się idea serwisu i chcesz dodawać wydarzenia? Nic prostszego! Kliknij na zakładkę Dodaj wydarzenie wcześniej upewniając się na FAQ czy mieści się ono w profilu serwisu.

Zapraszamy do współpracy!

PS. Nie zapomnij też kliknąć

Wsparcie
News

„Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty” – rodzinna gra międzymuzealna 18 czerwca – 2 września.

„Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty” – rodzinna gra międzymuzealna 18 czerwca – 2 września.

Nie masz planów na wakacje? Lubisz zagadki i niespodzianki? Chcesz ciekawie spędzić czas z rodziną? Odkryj z nami sportowe ciekawostki związane z historią Warszawy! Zobacz, że Muzeum to nie tylko eksponaty, ale także dobra zabawa. Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty!

Rozpoczynamy II edycję wakacyjnej gry „Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty!”, organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Projekt dla rodzin z dziećmi realizowany jest we współpracy z Domem Spotkań z Historią, Fundacją Kronenberga Citi Handlowy, Muzeum Historii Polski, Muzeum Niepodległości, Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Woli oraz Zachętą Narodową Galerią Sztuki. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie historycznych zagadek i quizów związanych z eksponatami, ciekawymi miejscami i najważniejszymi wydarzeniami z historii Warszawy.

W tym roku w ramach gry zachęcamy do poznania sportowej historii Warszawy oraz wielu związanych z nią ciekawostek. Gracze dowiedzą się jakie formy aktywnego wypoczynku były popularne przed wojną wśród arystokratycznych rodzin, jaką dyscypliną sportową pasjonował się warszawski bankier Leopold Kronenberg, gdzie w stolicy trenowano kolarstwo, dlaczego Józef Piłsudski wysoko cenił sport, w jakiej dziedzinie sportowej specjalizował się słynny powstańczy fotograf Eugeniusz Lokajski, a także co łączyło artystów z przedwojennym sportem.

Do udziału zapraszamy rodziny z dziećmi, które chcą w ciekawy sposób spędzić wakacje w Warszawie. Zasady konkursu są bardzo proste. Aby wziąć udział
w akcji, wystarczy ze strony www.razdwatrzywarszawiak.pl bezpłatnie pobrać karty zadań (dla dzieci 5+ lub dla dzieci 9+), a potem ruszyć w historyczną podróż szlakiem pełnym niespodzianek. Uczestnikom w wędrówce pomaga dwoje rysunkowych przewodników – chłopiec i dziewczynka. Postacie nie tylko wskazują kolejne przystanki, ale też opowiadają ciekawostki z historii miasta. Po wykonaniu zadania w każdym z muzeów dzieci otrzymują naklejkę konkursową. Dziewięć znaczków razem z uzupełnionymi zadaniami są podstawą do otrzymania nagród, które zostaną rozdane po zakończeniu akcji (na początku października).

W I edycji międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty!” wzięło udział blisko 1000 osób, a nagrody odebrały 102 rodziny.

Szczegóły akcji można znaleźć na www.razdwatrzywarszawiak.pl, www.1944.pl oraz www.facebook.com/1944pl